Metódy liečby kŕčových žíl na nohách

Úloha účinnej liečby kŕčových žíl na nohách sa stáva čoraz dôležitejšou. Počas rozvoja civilizácie sa ľudstvo nenaučilo vyrovnať sa s týmto problémom, ktorý nie je len kozmetickou defektom. Po prejdení počiatočnej fázy sa kŕčové žily začínajú cítiť s bolesťou, opuchom, dermatitídou, vredmi.

Na riziko rozvoja kŕčových žíl ľudia, ktorí sú vystavení dlhému statickému (v pevnej polohe), trpia obezitou a vedú sedavý životný štýl. Počet prípadov detekcie chorôb v dospievaní a dokonca aj detstve sa zvyšuje. Obrovský vplyv na výskyt choroby sa vyvíja profesiou: kŕčové žily sa vyvíjajú u 80 % učiteľov, 70 % kmeňových vodičov, 85 % predajcov. Manažéri sú však ohrození iba v 20 % prípadov.

Príčiny vývoja a príznakov

kŕčové žily na nohách

Hlavným dôvodom rozvoja kŕčových žíl je, napodiv, pokrok. Ľudia majú čoraz menej potrebovať pohybovať sa. A to je úrodná pôda pre stagnujúce prejavy, ktoré zahŕňajú kŕčové žily. Ochorenie sa týka kardiovaskulárneho a oficiálneho medicíny, celé smerovanie sa podáva IT-flebologii, ktorá štúdie vrátane kŕčových žíl na nohách, ktorých príznaky a liečba sa dobre študujú ako súčasť medzinárodného výskumu.

Rytmická funkcia srdca v tele vytvára rozdiel v tlaku, v dôsledku toho, ktorým dochádza k krvnému obehu. Z srdca sa krv „rozptyľuje" pozdĺž tepien a kapiláry, vracia sa späť do žíl, ale pri zdvíhaní po nohách musí prekonať gravitáciu a impulz zo srdca nie je asistentom, pretože takmer všetka energia odišla zviazať krv cez malé krvné cievy. Ak je pohyb krvi pozdĺž hlbokého obrysu ťažký, do vonkajšieho výtoku je výtok, ktorý nemá obklopujúce rámec tvrdého svalu, takže počas preťaženia sa ľahko roztiahne.

Pre takúto situáciu príroda poskytovala tri kompenzačné mechanizmy, ktoré pomáhajú zdvihnúť krv:

  • Dýchanie: Pľúca sa rozširujú počas inšpirácie vytvárajú redistribúciu tlaku v dôsledku toho, ktorým dôjde k úniku krvi.
  • Pohyb. Systém žily pozostáva z vnútornej hlbokej časti, cez ktorú viac ako 80 % vracajúcich sa pohybov krvi a vonkajšie (subkutánne), potrebné pre bezpečnosť a nie je určené pre dlhé vysoké zaťaženie. Vnútorné žily sú obklopené svalmi, ktoré sa sťahujú a tlačia krv nahor. Keď sa však svaly uvoľnia, krv sa nesteká späť, pretože na to je poskytnutý tretí kompenzačný mechanizmus.
  • Systém intravenóznych ventilov, ktoré sa otvárajú pod určitým tlakom krvi. Ak je tlak oslabujúci, krídla sa zavrie, čím zabráni krvi dozadu.

Príčiny kŕčových žíl dolných končatín sú heterogénne a nejednoznačné. Je ťažké zdôrazniť samostatný vývojový vývoj, pretože ide o celý komplex. Zvažujú sa hlavné faktory, ktoré interferujú s normálnym prietokom krvi a súvisiace - rozvíjanie slabosti žilovej steny:

  • endokrinológia;
  • zápal panvových orgánov;
  • obezita;
  • zranenia;
  • Hytiadamia;
  • ploché nohy;
  • dedičnosť;
  • Veľké množstvo voľných radikálov v tele.

Príznaky choroby

Mnohé sú známe príznaky kŕčových žíl na nohách, toto: toto:

  • Modro maľovaný tón pleti alebo sieť vaskulárnych hviezd.
  • Necitlivosť a závažnosť v nohách, kŕče v lýtkových svaloch, hovoriace o začiatku vývoja chronického venózneho zlyhania.
  • Opuch na členkoch a v dolnej tretine spodnej časti nohy.
  • Rozšírenie žíl pod kožou, vzhľad viditeľných „uzlov" je hlavným vonkajším príznakom choroby.

Tradičné spôsoby liečby

Vo všetkých štádiách choroby sa široko používajú lieky, ktoré stabilizujú štruktúru žilovej steny a zvyšujú jej tón. V závažných formách venóznej nedostatočnosti sa používajú antikoagulanty. Zápal a trofické vredy sa môžu liečiť antifungálnymi a antibakteriálnymi činidlami a v prípadoch žilového ekzému a dermatitídy sa používajú antihistaminiká s diuretikami podporujúcimi opuchy - draslíka. Nesteroidné protizápalové lieky sa používajú na bolesť a kŕče. Externe používané gély a krémy založené na špeciálnych drogách.

Konzervatívne (neirurgické) metódy liečby, včasné a starostlivo organizované, umožňujú vo väčšine prípadov dosiahnuť vyliečenie alebo zlepšenie, čo túto taktiku odôvodňuje ako začatie všetkých pacientov. V dôsledku štúdie uskutočnenej na Kazanskej štátnej lekárskej univerzite sa zistilo, že v dospievaní v 15 % prípadov je možné dosiahnuť zlepšenie alebo vyliečenie a v 30 % - na stabilizáciu procesu. Tieto ukazovatele sú oveľa vyššie ako u dospelých pacientov, to znamená, že čím skôr sa začína konzervatívna liečba, tým vyšší je výsledok.

Tradičný chirurgický zákrok je postupne nahradený metódami minimálne invazívneho chirurgického zákroku, ktoré môže ovplyvniť iba „chorú" časť plavidla. Vytvárajú sa najvyššie rezy a do lúmenu plavidla sa zavádzajú špeciálne látky. Dôsledky takýchto zásahov vyzerajú esteticky príjemne.

Kompresná skleroterapia - zavedenie tekutých a penových liekov do lúmenu žily s jeho následnou špongiou. Liečba je minimálna invazívna, nevyžaduje celkovú anestéziu a pomáha sa vyhnúť dočasnému postihnutiu. Ak však látka náhodou prenikne do hlbokých žíl, potom existuje riziko tromboflebitídy.

kŕčové žily

Laserová koagulácia je jednou z metód tako -založenej „kancelárskej chirurgie", po ktorej neexistujú žiadne obdobia zdravotného postihnutia. Vnútorná stena žily je ovplyvnená laserovým žiarením, v dôsledku ktorej sa žila „uzatvára".

Flebektómia je bezbolestná operácia na odstránenie rozšírenej žily, ktorá sa vyrába vpichom. Po operácii zostávajú iba modriny, ktoré prechádzajú do jedného mesiaca.

Endoskopická chirurgia (SPS) je selektívny vplyv na postihnuté oblasti žíl bez poranenia okolitých tkanív. Operácia sa vykonáva pod kontrolou endoskopu, rehabilitácia je dvakrát vyššia ako po obvyklej operácii, pacient opustí nemocnicu tretí deň.

Chirurgické odstránenie kŕčových žíl. Ovplyvnená žila je vyrezaná zo subkutánneho tkaniva a odstránená.

Pomocné metódy tradičnej liečby kŕčových žíl na nohách sú:

  • Laserová terapia, ktorá pomáha odstraňovať venózne hviezdy;
  • manuálne lymfatické odtokové odtoky aktivujúce lymfatický systém;
  • DarsonValizácia, ktorá pomáha liečiť poruchy krvného obehu;
  • špeciálna terapia, ktorá pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu krvi;
  • Elektrická stimulácia, ktorá posilňuje krvné cievy a eliminuje poruchy obehu;
  • Elastická kompresia nôh, účinná v štádiu vzhľadu vaskulárnych hviezd (použitie kompresného pletenia);
  • vodítka - kúpele, kontrastná sprcha, hydromasáž, priťahovanie studenou vodou;
  • Cvičenia sa používajú ako metóda prevencie alebo v pooperačnom období.

Tradičný liek

Liečba kŕčových žíl na nohách v počiatočných štádiách sa úspešne vykonáva pomocou metód netradičnej medicíny. Fhytoterapia patrí medzi niekoľko metód tradičnej medicíny uznávanej ako oficiálna ako pomocná metóda liečby, dopĺňa lieky a chirurgickú liečbu. Používanie rastlinných látok neposkytuje rýchly účinok, takže nálada by mala byť na dlhý kurz. S kŕčovými žilami okrem iného bežné rastliny ako:

  • Aloe Tree („stolová doska") pomáha eliminovať nepríjemné pocity a pocitu pálenia v nohách;
  • Listy a obličky brezy vo forme odvaru sa používajú na zbavenie edému;
  • Ginkgo Biloba prispieva k elasticite a zvyšovaniu pevnosti stien žily;
  • Bežná pobrežie sv.
  • Bolshoi Burdens lieči vredy varikózy;
  • Field Hrics vo forme odvaru sa používa na opuchy žilovej nedostatočnosti.

Ošetrenie hlinky ponúka použitie kompresov, aplikácií a hlinených koláčov:

  • Biela hlina pomáha zlepšovať krvný obeh a regeneráciu buniek;
  • Modrá hlina obsahujúca kadmiové soli a kobalt zmierňuje zápal a zlepšuje cirkuláciu periférnej krvi;
  • Zelená hlina, ktorá obsahuje oxid železa, meď, vápnik, horčík, zlato, kobalt, striebro, zmierňuje opuchy a tóny krvných ciev.

Talalassoterapia využíva liečivú silu mora, dary a atmosféru morského pobrežia. Patria sem prechádzky pozdĺž pobrežia, diéta, ktorá zahŕňa morské plody, kúpanie v mori a jej rozjímanie, aplikácie s riasami a morským bahnom. To všetko prispieva k zvýšeniu rýchlosti prietoku krvi a odstraňuje stagnáciu.

Hirudoterapia - Liečba pijavice, ktorých sliny obsahujú viac ako sto biologicky aktívnych látok. Akonáhle je v krvi, komponenty sklonu pijavice zlepšujú krvnú mikrocirkuláciu, čo zlepšuje saturáciu tkanív kyslíkom. Látky obsiahnuté v slinách prispievajú k absorpcii krvných zrazenín a bránia tvorbe nových. S progresívnymi kŕčovými žilami nie je terapia schopná vrátiť žily do žíl, ale v počiatočných štádiách je veľmi účinná.

Prevencia

Liečba kŕčových žíl

Štatistiky naznačujú, že počiatočné príznaky kŕčových žíl sa prejavujú u mládeže. Bez čakania na rozvoj choroby je lepšie venovať pozornosť preventívnym opatreniam a vynaložiť určité úsilie na jej zabránenie. Hlavnou úlohou v tejto fáze je eliminovať rizikové faktory a zabrániť zvýšenému zaťaženiu žilového systému, aby ste nepremýšľali o tom, ako liečiť kŕčové žily na nohách:

  • Predovšetkým (asi 60 percent) podlieha vývoju kŕčových žíl nôh, ktoré kvôli profesionálnym povinnostiam stoja celý deň. Dvakrát menšie riziko pre pracovníkov, ktorí vedú celý deň, sedia. Ak do konca dňa nohy silne opuchnú, na krvných cievach je obrovská záťaž a dochádza k stagnácii krvi. Preventívne opatrenia pri práci, zaťažené dlhým zaťažením žilového systému: Každú hodinu je potrebné chodiť 2-3 minúty alebo aspoň robiť pohyby, ktoré simulujú chôdzu.
  • Vyvážená strava, obsahujúca bielkoviny, tuky, uhľohydráty, minerály a vitamíny obsahujúce dostatočne a odporúčané proporcie, pomáha udržiavať zdravie. Objem zeleniny a ovocia v strave by mal prekročiť objem potravín pre zvieratá.
  • V prípade tendencie dokončiť musíte zaviesť obmedzenie potravín, uchýliť sa k diéte, zapojiť sa do telesnej výchovy, aby ste si udržali normálnu váhu.
  • V šatníku by nemalo byť žiadne oblečenie, ktoré by pevne utiahlo telo, a ponožky s tesným elastickým pásom, ktorý narúša normálny prietok krvi.
  • Zatvorené topánky a vysoké podpätky komplikujú prácu žíl. Topánky je potrebné vybrať vo veľkosti a zvolené topánky na pohodlnom päte nie vyššie ako 5 cm.
  • Pri prevencii kŕčových žíl je veľmi dôležitý šport. V takom prípade sa musíte vyhnúť cvičeniam bremena. Väčšina paľby plávania, cyklistiky, videí.
  • Pešia turistika by sa mala využívať pri každej príležitosti - chodiť a nechodiť do práce a z práce. Ak je to veľmi ďaleko, choďte na 2-3 zastávky od cieľa a choďte pešo.

Liečba kŕčových žíl je súbor opatrení, v ktorých je potrebné vyvážiť užívanie liekov, kompresné metódy a chirurgický zákrok.

Hlavnou vecou je prevencia, ale ak sa choroba začala objavovať, potom včasný začiatok liečby pomôže s tým vyrovnať.